Własny, domowy, depilator laserowy - świetna sprawa, co nie?

Czy wiecie, że najprostsze urządzenie laserowe do depilacji w domowym zaciszu można kupić już za niewiele ponad 500 PLN? Urządzenie jest skuteczne, acz dość "wymagające" w użytkowaniu, bowiem pozwala na usuwanie jedynie pojedynczych włosów. 

Osoby, które dysponują nieco większą gotówką mogą jednak nabyć nieco bardziej zaawansowane odpowiedniki tego depilatora łącznie z depilatorem IPL, który jednorazowo usuwa około 180 włosków. Efekty warte uwagi. Nie sądzicie? A całkowity koszt depilacji? Zdecydowanie niższy niż w przypadku zabiegów w gabinetach kosmetycznych. 

Jedyną niedogodnością jest konieczność poniesienia jednorazowego wydatku większego niż koszt jednego zabiegu depilacji laserowej w gabinecie z tym, że i to jest dość względne - cena depilacji profesjonalnej zależy bowiem od depilowanej części ciała. Im więcej włosków i im rozleglejszy obszar ciała poddawanego depilacji tym większy koszt zabiegu.
Wróćmy jednak do kwestii samej depilacji i zasad działania domowych depilatorów laserowych.

Jak działa taki depilator?


Na zasadach identycznych z depilatorami profesjonalnymi. Urządzenie jest jednak bezpieczniejsze (mniejsze, ma też więcej zabezpieczeń) z uwagi na fakt, iż depilacja domowa powinna być mimo wszystko obwarowana na tyle, by nie przeszkolony w używaniu lasera użytkownik był w stanie wykonać ją samodzielnie.

Laser domowy wysyła wiązkę światła, która jest nośnikiem energii cieplnej. Energia ta trafia do mieszków włosowych, kumuluje się w nich i uszkadza je na tyle, że stają się one niezdolne do wytwarzania włosów. Po zabiegu depilacji włoski wypadają w przeciągu kilku dni. Identycznie jak po depilacji "salonowej". Z czasem na skórze pojawiają się kolejne włoski. 

Dzieje się tak dlatego, że laser niszczy jedynie te mieszki, które znajdują się w fazie anagenowej, a ponieważ nasze włosy rosną nierównomiernie w tym samym czasie część mieszków znajduje się w innych fazach (nie wykazują w tym czasie aktywności powodującej wzrost włosów). Wraz z przechodzeniem kolejnych mieszków do fazy wzrostu (anagenowej) na ciele pojawiają się włoski, które trzeba usunąć. Każdy zabieg depilacji laserowej wymaga więc co najmniej kilkukrotnego powtórzenia.

Dla kogo?


Depilacji laserowej nie powinny poddawać się osoby o ciemnej karnacji bądź bardzo jasnej barwie włosów. Warunkiem powodzenia zabiegu jest odpowiedni kontrast pomiędzy barwą skóry i barwą włosków - bowiem czynnikiem decydującym o tym, że energia cieplna trafi do mieszków jest obecna w nich melanina - to ona niejako tę energię przyciąga. W sytuacji, gdy melaniny jest zbyt mało w mieszkach lub zbyt dużo w skórze laser nie zadziała.

Bezpieczeństwo


Aby domowa depilacja laserowa była w pełni bezpieczna należy ściśle stosować się do zaleceń producenta urządzenia, które zakupimy. W przypadku domowej depilacji laserowej obowiązują nas ogólne zalecenia i przeciwwskazania dotyczące depilacji laserowej (również tej profesjonalnej). Bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem, toteż należy ich bezwarunkowo przestrzegać.

Co Wy na to?

Pisałam na podstawie przeglądu na stronie http://opiniomat.co.pl/depilacja-laserowa-w-domu-najlepszy-domowy-depilator-laserowy/ bo przymierzam się do zakupu!!!

Komentarze

Popularne posty