Tanie wybielanie zębów - czy to w ogóle możliwe?

Chcesz poprawić wygląd swoich zębów, a obawiasz się, że wybielanie zębów u dentysty zrujnuje ci kieszeń? Przeznaczonych do użytku domowego środków wybielających zęby też się obawiasz sądząc, że ich używanie nie jest bezpieczne? Nie poddawaj się tak łatwo, bo część z twoich uprzedzeń może okazać się najzwyklejszą w świecie nieprawdą.
Zauważ też, że okoliczności wcale nie skazują cię też na stosowanie babcinych metod wybielania. Soda, sól, cytryna, węgiel - o wszystkich tych super specyfikach możesz zapomnieć. Zapomnij tym bardziej, że współcześnie praktycznie każda pasta do zębów (nie tylko wybielająca) już zawiera sodę. Wybierając dobre produkty do codziennej pielęgnacji zębów zapewnisz sobie idealne oczyszczenie ich powierzchni toteż te wspomniane wcześniej tradycyjne wybielacze wcale nie będą ci potrzebne.
No dobrze, ale co w takim razie robić? Jak skutecznie, bezpiecznie i tanio przeprowadzić wybielanie zębów?

Przede wszystkim zadbaj o bezpieczeństwo

W kontekście wybielania zębów (każdego wybielania) jest to ogromnie istotne, bowiem nawet słabe wybielacze (wybielacze a nie substancje ścierne) mogą dostać się do wnętrza chorych zębów, a to generuje dość nieprzyjemne doznania, przez co może wręcz zniechęcić do pielęgnacji uzębienia czy nawet wizyty u dentysty. Z zębami powinniśmy postępować bardzo ostrożnie i przed planowanym wybielaniem obowiązkowo należy je przejrzeć (i to dokładnie) oraz wyleczyć jeśli stomatolog zauważy jakieś choroby lub niedoskonałości mogące narażać nas na ból czy inne nieprzyjemne zjawiska.
Kolejnym gwarantem bezpieczeństwa jest wybór dobrych środków wybielających. Co to oznacza? Zakup środków renomowanych firm i robienie zakupów w renomowanych sklepach. Nie zaopatruj się w środki wybielające u pokątnych sprzedawców i nie kupuj kota w worku tj. nie inwestuj w podejrzane, nikomu nie znane wybielacze, bo w ten sposób możesz sobie jedynie zaszkodzić.
Dodam jeszcze, że dla poprawy efektów działania środków wybielających warto jest przed wybielaniem dokładnie oczyścić zęby i zrobić to należy u dentysty. Sami nie pozbędziemy się kamienia ani osadów nazębnych. Niestety.

Tanie wybielanie - możliwości

Najtańsze jest wybielanie z zastosowaniem past zawierających środki wybielające w niewielkich co prawda stężeniach, ale już to wystarczy by poprawić kolor zębów o dwa - trzy tony (maksymalnie). Takich past jest sporo, przy czym nie mam na myśli tych, które reklamowane są w tv. Profesjonalne pasty wybielające reklamowane nie są, chyba że jedynie w kolorowych czasopismach.
Za taką pastę zapłacimy kilkanaście do kilkudziesięciu złotych, ale (uwaga!) już za nieco ponad sto złotych możemy kupić naprawdę profesjonalny i intensywny specyfik wybielający zęby. Środki takie dostępne są w formie pasków lub żeli, które po nałożeniu zabezpiecza się specjalnymi nakładkami. Za niewiele ponad dwieście złotych możemy natomiast zaopatrzyć się w prawdziwego mercedesa - urządzenie do wybielania zębów światłem. Urządzenia takie wypuściła między innymi marka Rio - uważam że to najrozsądniejsza inwestycja i to na długie lata. 

Jestem właśnie tuż przed zakupem takiego urządzenia. Stwierdziłam, że wybielanie odejmie mi lat i lada moment (jak będę miała wolną kasę) coś kupię.

Komentarze

Popularne posty