Naturalne oczyszczanie organizmu - jak to zrobić?


Ludzki organizm oczyszcza się sam. Teoretycznie wystarczy więc mu w tym nie przeszkadzać. W praktyce jednak jest to dość trudne. Naszym głównym przeciwnikiem są czasy, w których żyjemy. Czasy, w których aż roi się od zanieczyszczeń. Na kwestie związane z oczyszczaniem organizmu z reguły zwracamy uwagę dopiero wtedy, gdy zaczynamy czuć się gorzej i gdy coś nie tak dzieje się z naszym zdrowiem. Wtedy usilnie poszukujemy recept na wyleczenie i wtedy właśnie zaczynamy interesować się oczyszczaniem.

Czy oczyszczanie organizmu w takich przypadkach można przeprowadzić zupełnie naturalnie? 

Oczywiście, że tak. Wystarczy udrożnić kanały odpowiadające za detoksykację, a poza tym nie szkodzić tj. unikać wszystkich tych czynników, które spowalniają oczyszczanie lub też zanieczyszczają organizm na nowo.

Naturalne kanały detoksykacji
Ludzki organizm pozbywa się toksyn między innymi tymi samymi drogami, którymi je wchłania. Zjadając pokarmy wydalamy ich resztki przy pomocy układu moczowego i pokarmowego (trawiennego), wdychając toksyny w części wydychamy je wraz z powietrzem, zanieczyszczenia wchłaniamy też przez skórę, ale również za jej pośrednictwem pozbywamy się ich - pocąc.

Oczyszczanie przez oddychanie
W tym przypadku należałoby po prostu nie szkodzić tj. przede wszystkim odstawić papierosy i unikać miejsc, które charakteryzują się dużym nagromadzeniem toksyn w powietrzu. Więcej w zasadzie zrobić nie możemy, choć niektórym osobom przydadzą się zapewne inhalacje, które nie tyle detoksykują ile udrażniają drogi oddechowe.

Oczyszczanie przez skórę
Różne programy oczyszczające bardzo często polecają stosowanie ziółek o działaniu napotnym. To doskonałe rozwiązanie jeśli chcemy pozbyć się toksyn przez skórę. Nie musimy jednak pić ziół, wystarczy spożywać odpowiednie ilości wody, a od czasu do czasu udać się do sauny. W saunie można wypocić ogromne ilości toksyn. Ta metoda jest naprawdę warta uwagi. Co jeszcze? Od czasu do czasu (najlepiej dość często i regularnie) warto wypocić się w trakcie ćwiczeń fizycznych. Ćwiczenia nie tylko sprzyjają usunięciu toksyn wraz z potem, ale poprawiają też metabolizm i, generalnie, cyrkulację płynów organicznych. Dzięki nim organizm oczyszcza się kompleksowo.

Oczyszczanie przez wydalanie
W tym przypadku kluczem jest sprawne działanie układu moczowego oraz dolnego odcinka przewodu pokarmowego łącznie z narządami odpowiadającymi za trawienie. Kluczową rolę w wymienionych wcześniej procesach odgrywają wątroba i nerki. Nerkom szkodzi niedobór wody (trzeba jej pić jak najwięcej), wątrobie natomiast szkodzi nazbyt wiele czynników, by można było je w tej chwili wymienić. W każdym razie kluczem do sprawnego wydalania resztek pokarmowych (i uniknięcia zakażeń wtórnych) jest właśnie sprawność wątroby.

Szczególną uwagę należy zwrócić na regularne wypróżnienia. Ja w każdym razie zwracam na nie uwagę, gdy tylko zauważam, że coś nie tak dzieje się z moim trawieniem i rytmem wydalania wracam do siemienia lnianego, orzechów włoskich, a czasem chlorelli i suplementów oczyszczających jelita i cały organizm z toksyn.
Przy okazji polecam takie suplementy opisane przez moją dobrą znajomą na tej stronie:

Komentarze

Popularne posty