Kanapki bez chleba

Osoby, które tu czasem zaglądają wiedzą już, że staram się nie jeść chleba. Wytrwanie w tym rygorze udaje się - do czasu. Czasami po prostu człowiek musi zapchać się pieczywem, a ja osobiście robię to wtedy, gdy muszę coś zjeść na szybko, albo gdy wyruszam w podróż. Stołowanie się w stołówkach czy restauracjach nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem i nie zawsze jest możliwe. Kilkanaście godzin w pociągu czy w autobusie trzeba jakoś spędzić i to zapewniając sobie dostęp do jedzenia. Jaja na twardo to niekoniecznie przyjemna dla otoczenia opcja, ale (uwaga!) ostatnio wpadłam na genialny pomysł. Genialny oczywiście w moim mniemaniu. 

Zamiast chleba używam kapusty pekińskiej.Z kanapkami bez pieczywa eksperymentowałam już od jakiegoś czasu używając zamiast chleba np. kawałków żółtego sera. Ma on niestety tak wyrazisty smak, że trudno skomponować go z innymi produktami dlatego nie jestem takim kanapkom zbyt wierna. Ostatnio przez przypadek wpadłam na pomysł by do kanapek użyć kapusty pekińskiej. Ma ona w miarę ładnie wyprofilowane proste liście i idealnie nadaje się jako podkład. Kapustę smaruję albo bardzo miękkim masłem (broń Boże margaryną!) albo jakimś majonezowym sosikiem, na to wrzucam ser, serek biały (sourage) albo jakieś mięsko i problem kanapki z głowy. Smacznie i zdrowo. Kapusta jest bodaj najzdrowszym, a przede wszystkim moim ulubionym warzywem. A dodatki do niej bardzo łatwo dobrać i doprawić całość tak, by wszystko było baaaardzo smakowite :-).

Polecam ten sposób wszystkim osobom starającym się zredukować węglowodany, a jeśli borykacie się z łojotokowym zapaleniem skóry to rozwiązanie dla was wręcz idealne (moim skromnym zdaniem oczywiście).

Smacznego!

Komentarze

Popularne posty