Joga na obrzęki

Obrzęki miewają różne przyczyny, a wśród nich wiele chorób, toteż dolegliwości tego rodzaju pod żadnym pozorem bagatelizować nie należy. Pierwsze kroki, zawsze, kierujemy do lekarza, który wykluczy bądź zdiagnozuje poważne choroby.
Najczęściej jednak przyczyny obrzęków są dość prozaiczne. Jedną z nich jest niedobór potasu, obrzękom sprzyja też nasz styl życia: niezdrowe odżywianie się, zbyt duża konsumpcja soli i cukru, oraz paradoksalnie przyjmowanie środków moczopędnych (jakże często związane z odchudzaniem).

Jako pierwsze pojawiają się obrzęki w rejonie kostek (staw skokowy) i w okolicach oczu. Jak możemy sobie z nimi radzić? Oczywiście farmaceutykami i to najczęściej robimy, ale na dłuższą metę faszerowanie się lekami nie wystarczy. Konieczne jest zrobienie czegoś więcej. Czego? Joga i w tym temacie ma sporo do powiedzenia, choć oprócz ćwiczeń pomogą nam też naturalne substancje odwadniające (a raczej usprawniające obieg wody w organizmie). Substancje takie zawarte są w olejach roślinnych, białku, orzeszkach (niesolonych! sól zatrzymuje wodę w organizmie) oraz w bananach, oliwkach i migdałach. Co ciekawe odwadniająco działają też ziemniaki!

Jakie pozycje jogi sprzyjają likwidacji obrzęków?
Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań warto ćwiczyć świst, pług, szarańczę oraz kobrę.

Powodzenia!

Komentarze

  1. Podoba mi się strona. Bardzo ciekawe artykuły i tematyka. Zapraszam mój blog, gdzie pisze najprzydatniejsze porady o zdrowym odżywianiu Jem zdrowo, żyję zdrowo

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty