Joga na odchudzanie

Joga nie jest może systemem ćwiczeń, dzięki którym szybko pozbędziemy się zbędnych kilogramów, ale na pewno przy regularnym jej uprawianiu schudniemy, bo joga mimo iż proponowane przez nią ćwiczenia są statyczne działa na poziomie komórek i tkanek i to dosłownie na cały organizm. Wykonując nawet najprostszy program ćwiczeń, w trakcie których zaangażujemy wszystkie mięśnie poprawimy ogólną kondycję i schudniemy, jeśli jednocześnie wdrożymy w życie zdrowe odżywianie. Ćwiczenia aerobowe też są wskazane, ale w tym przypadku wystarczą jedynie dosyć intensywne spacery.

Pamiętajmy też, że joga doskonale kształtuje sylwetkę, wysmukla ją i wzmacnia mięśnie, które stają się silne i wytrzymałe. Joga poprawia też funkcjonowanie stawów i wszystkich organów wewnętrznych, a niektóre asany usprawniają pracę tarczycy – tak jak pisałam w jednym z poprzednich postów niedoczynność tego gruczołu bywa jedną z przyczyn nadwagi i otyłości.

Czy odchudzanie wymaga ogromnych wyrzeczeń?
Niekoniecznie. Wystarczy systematycznie i stopniowo zmieniać swoje przyzwyczajenia. Jeść zdrowo i zdrowo żyć, a utrata kilogramów przyjdzie sama, niejako przy okazji.

Kiedy schudniemy?

Wtedy gdy będziemy jeść mniej, ale za to częściej. Pięć – sześć niewielkich posiłków dziennie zapewni nam optymalne pobudzenie metabolizmu. Organizm nie będzie też robił zapasów na później, bo nauczy się, że ma stały dostęp do źródeł energii z pożywienia. Jeśli czujemy głód, a do posiłku mamy jeszcze chwilę sięgajmy po warzywa labo owoce. Zamiast białego pieczywa (a właściwie wyrobów pieczywopodobnych) zjadajmy ciemne pieczywo pełnoziarniste. Dobry i zdrowy chlebek można bez problemu upiec w domu. Przepis na chleb, który zawsze wychodzi podam poniżej.
Szybciej schudniemy ćwicząc przy okazji tj. oglądając telewizję, czytając książkę, chodząc z domu do pracy i z pracy do domu. Wprowadźmy ruch jako niezbędny dodatek do .. dosłownie wszystkiego, w ten sposób połączymy przyjemne z pożytecznym.

Komentarze

  1. Zgadzam się z tym, że aby schudnąć najlepiej stosować dietę i dołączyć ruch. Reklamowane środki farmakologiczne może powodują szybką utratę wagi, ale są również szkodliwe dla organizmu. Uważam, że w obecnym czasie mamy bardzo mało ruchu i oprócz złego odżywiania jest to główna przyczyna nadwagi

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty