Joga na hemoroidy

Bardzo lubię reklamę z pupami - kojarzycie? Jakiś środek na hemoroidy jest w ten sposób reklamowany, urocze pośladki latają po ekranie tu i tam co wygląda bardzo fajnie. Hemoroidy takie fajne niestety nie są, problem jest powszechny, ale bardzo wstydliwy. Co robić. Pupa to pupa, ale i o nią trzeba zadbać.

Jak w wielu dolegliwościach tak i w przypadku hemoroidów jednym z głównych sprawców problemu jest nasza dieta, a drugim - siedzący tryb życia. O tym jak leczyć hemoroidy opowie wam lekarz, ja jedynie dodam od siebie, że przede wszystkim należy unikać zaparć i ruszać się (ćwiczyć) jeśli organizm na to pozwala.

Ból związany z hemoroidami można osłabić przy pomocy jogi. Przydatne będą ćwiczenia prezentowane już wcześniej przy okazji tarczycy: asany ryba i świeca.

Możemy też ułatwić sobie wypróżnienia. Obok muszli klozetowej stawiamy niski stołek. Na nim opieramy jedną nogę i odchylamy się nieco do tyłu. Po wypróżnieniu (jeśli mamy problem z wypadającymi hemoroidami) wsuwamy delikatnie tkankę do środka po czym zaciskamy i rozluźniamy pośladki - należy wykonać kilka a nawet kilkanaście takich serii.

Komentarze

Popularne posty