Odchudzanie i zdrowie, czyli zdrowe odchudzanie

Na odchudzanie trzeba mieć plan. Na zdrowe odchudzanie trzeba mieć bardzo dobry plan. Jak go stworzyć? Najlepiej angażując do pomocy dietetyka, ale to wiąże się z wydawaniem pieniędzy. Podobnie jak w przypadku psychoanalizy wolimy sami rozwiązywać swoje problemy z wagą. To często prowadzi do skutków niepożądanych, ale nie bylibyśmy sobą (ludźmi) gdybyśmy tak nie robili.
Tak czy inaczej o plan odchudzania trzeba zadbać, choćby posiłkując się ogólnodostępnymi lekturami.

Jak opracować plan zdrowego odchudzania?

Zanim zaczniemy redukować wartość energetyczną posiłków zastanówmy się jakich składników odżywczych potrzebujemy. Będą to wszystkie składniki: łącznie z węglowodanami, tłuszczami i białkami (plus witaminy i mikro/makroelementy). Nasz organizm codziennie potrzebuje ściśle określonych dawek tych składników. Nie możemy całkowicie eliminować węglowodanów i tłuszczy, ale tłuszcz taki jak smalec możemy zastąpić oliwą w sałatkach, natomiast cukrów dostarczymy sobie spożywając owoce.

Zdrowe odchudzanie wymaga często totalnego przeorganizowania diety.

Innymi słowy niezbędna jest zmiana nawyków. Zdrowe odchudzanie nie jest też czynnością krótkotrwałą. Wręcz przeciwnie: prawdziwie dobre efekty osiągniemy rozciągając ten proces w czasie. Zalecenia fachowców są w tym względzie jednoznaczne: utrata wagi na poziomie 1kg tygodniowo jest optimum, którego należy się trzymać.

Komentarze

Popularne posty